Словник української мови. Том VIII. При-Ря

Словник відбиває стан української літературної мови від Івана Котляревського до кінця 1970-х років. У всіх томах зафіксовано 134 058 слів.

Крім загальновживаної лексики і фразеології, СУМ охоплює також значну частину лексичного складу мови, що відійшла до пасивного мовного фонду, але свого часу активно вживалася і тому засвідчена як у фольклорі, так і в творчості майстрів слова; фіксуються у словнику часто вживані діалектизми та слова, що стоять на межі літературного вживання.

Включаючи великий і різноманітний щодо походження, функціонування і стилістичного застосування лексико-фразеологічний матеріал, СУМ має нормативне спрямування. Це забезпечено зокрема:

  1. Добором лексики для його реєстру;
  2. Розкриттям через тлумачення основних значень та відтінків значень реєстрових слів;
  3. Поданням найважливіших граматичних форм і наголосу цих слів;
  4. Наведенням до них (де це потрібно) стилістичних ремарок і визначенням сфери їхнього вживання;
  5. Ілюстраціями вживання витлумачуваних слів та фразеологізмів, що дають живі приклади правильного використання слів та підтверджують їхню стилістичну характеристику.

VIII том містить слова, які починаються на літери При-Ря, загальна їх кількість 15955 слів, не рахуючи тих, що даються як посилання (під літерою П 5496, під літерою Р 7459).

Цей том вийшов друком у 1977 році.

Завантажити словник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *