Словник української мови. Том ІХ. С

Словник укладено на основі кількамільйонної лексичної картотеки української мови, що базується на українській художній, перекладній, науковій, науково-популярній та політичній літературі, збірках народної творчості, газетах, журналах, підручниках, посібниках, довідниках та мемуарах.

Лексикографічними джерелами словника слугували, зокрема, найважливіші попередні словники української мови: рукописний Словник української мови П. Білецького-Носенка, Малорусько-німецький словник Є. Желехівського (Львів, 1886), Словник українскої мови за редакцієї Б. Грінченка (Київ, 1907-1909), Російсько-український словник (редакція М. Калиновича, Москва, 1948), Українсько-російський словник в шести томах (Київ, 1953-1963), Словник мови Шевченка (Київ, 1964), серія термінологічних словників та ін.

Великою перевагою словника є те, що в ньому застосовано якнайточнішу паспортизацію цитованих прикладів, яка не лише засвідчує існування лексеми, а й підтверджує адекватність тлумачення її, слушність виділених значень і їхніх відтінків. За прізвищами письменників можна, хоч віддалено, міркувати про час фіксації лексеми, про авторитетність джерела інформації.

ІХ том містить слова, які починаються на літеру С, загальна їх кількість – 11294. Цей том вийшов друком у 1978 році.

Завантажити словник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *