Кондратюк Т.М. Словник сучасного українського сленгу

  «Словник сучасного українського сленгу» містить понад 5 тисяч слів і словосполучень, узятих з живої мовної стихії, що широко вживаються представниками різних вікових, професійних, соціальних прошарків в останні десятиліття. Протягом «польової» роботи над збиранням матеріалу для словника було опитано величезну кількість інформантів, зібрано потужну лексичну колекцію слів, накопичено ґрунтовну базу лінгвістичної інформації (походження слова, його варіативність у мовленні, територіальне превалювання тощо).

Укладач словника хотів переконати читача в тому, що сленг – це надзвичайно потужна, жива, вільна мовна стихія, на перший погляд, проста і беззмістовна, але при ближчому розгляді вражає безліччю прихованих смислів і цікавих історій. Сленг – це мовна лабораторія, у якій в одне ціле переплавляються різні світогляди, звички, соціальні устої, творчі поривання.

Також при створенні словника було використано лексичний матеріал творів відомих українських письменників Ю. Покальчука, Л. Дереша, С. Жадана, Ю. Андруховича, О. Забужко та ін.

Завантажити словник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *