
Проєктування інформаційно-навчального середовища НУШ з використанням сучасних ІТ-технологій

5 серпня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив Концепцію розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти), реалізація якої передбачена до 2027 року.
(більше…)Платформи дистанційного навчання
Веб-сервіси для керування навчанням учнів
Персональний сайт (блог) вчителя чи закладу освіти
Інструменти онлайн трансляцій
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти.
У ньому передбачається врегулювати реалізацію механізму дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти за 2 напрямками:
Планується спрощення процедур організації дистанційного навчання для закладів освіти і здобувачів освіти, які бажають навчатися дистанційно. У тексті проєкту акта враховано особливості дистанційного навчання під час карантину, а також передбачено умови для реалізації змішаного навчання. Проєктом акта не перебачено положення щодо оплати праці, наповнюваності класів (груп), штатного розпису, оскільки ці питання належать до предмета регулювання інших нормативних актів.
Пропозиції та зауваження до проєкту просимо надсилати до 21 липня 2020 року на е-пошту storchak@mon.gov.ua з темою повідомлення «Громадське обговорення».
УВАГА! Конкурс #SuperUrok2020 з STEAM переноситься на осінь 2020-го!
Реєстрація відкрита до 1.10.2020! А дати подачі відео та документів, оцінювання STEAM-проєктів та визначення переможців буде оголошено після завершення карантину згідно з рішенням КМУ про завершення карантину в шкільних закладах.
10 червня відбувся фінал всеукраїнської програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», започаткованої Центром «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelēz International Foundation за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Школи-призери отримали гранти на закупівлю STEM-лабораторій.
Мета проекту – популяризація здорового способу життя та виховання корисних звичок серед школярів: від формування денного раціону до активних занять спортом та облаштуванням здорового простору в школах.click on FilmyPorno69.com
130 тисяч учнів, близько 10 тисяч вчителів, 75 тисяч батьків і 136 тисяч жителів громади впродовж року активно впроваджували здорові звички в повсякденне шкільне життя у всіх регіонах України!
(більше…)Вітаю, колеги!
Відтепер ви можете дізнатися більше про формувальне оцінювання та цифрові інструменти, які можна для цього використовувати, на моєму Youtube-каналі.
До вашої уваги відеолекція “Поняття формувального оцінювання в сучасній школі”, також на каналі створено список відтворення з відеоуроками по розробці інструментів формувального оцінювання з використанням різних Інтернет-сервісів. Увага! Канал оновлюється регулярно, а тому підписуйтеся, аби слідкувати за новими відео!
Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» запрошує науковців, науково-педагогічних працівників, аспірантів, студентів та всіх працівників освіти, які підтримують ідеї розвитку STEM-освіти, взяти участь у заході «Краща STEM-публікація – 2020».
(більше…)Увага! Міністерство освіти і науки України видало наказ про затвердження типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій.
Завантажити документ можна за посиланням.
Вчителям пропонують провести урок біології для 6-10 класів про COVID-19 та отримати сертифікат від ЮНІСЕФ.
Матеріали для уроків доступні на спеціальній сторінці cайту НУШ. Щоб отримати сертифікат, потрібно заповнити форму зворотного зв’язку. Форма лише для тих педагогів, які вже провели урок та хочуть поділитись враженнями та досвідом.
Уроки розробили ГО “Смарт освіта” та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки.
До вашої уваги посібник “Як налагодити дистанційне навчання – посібник для шкіл”
У ньому розповідається про таке:
Також тут є огляд основних інструментів для організації дистанційного навчання.
Шановні колеги! Тимчасовий центр надання інформації та інструментів для допомоги вчителям у період епідемії коронавірусу (COVID-19) від Google пропонує корисні посилання, інструкції та поради щодо організації дистанційного навчання учнів на період карантину.
Тут ви знайдете відповіді на найпопулярніші запитання:
Вся інформація за посиланням: https://teachfromhome.google/intl/uk/?fbclid=IwAR1czK6fBimchLK52WSb27aM8cOdqZTtBxXTXepRcImB4lg7Ykc_88w1of4
В умовах карантину вся Україна перейшла на дистанційне навчання, проте далеко не всі школярі можуть повноцінно навчатись – не в будь-якій місцевості є хороший Інтернет-зв’язок, не в усіх дітей та їхніх вчителів є хороші комп’ютери, і саме тому сьогодні ряд телеканалів започаткували трансляцію телеурків з різних предметів та для різних класів. Все дуже просто – учню необхідно увімкнути телевізор у потрібний час та уважно слухати те, що пояснює вчитель. Пропонуємо вашій увазі розклад трансляцій телеурків, які, за умови якісного Інтернету, можна також переглянути в онлайні.
Міністерство освіти і науки розпочало оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів» – оперативну відповідь на світовий виклик, зумовлений поширенням коронавірусу. Ініціатива Міністерства цифрової трансформації України за підтримки Фонду Ріната Ахметова.
В серіалі йтиметься про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber та інші.
Переглянути серіал можна за посиланням.
Випускники як ніхто вмотивовані до активного навчання та підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, проте не завжди вчитель може дати необхідну кількість часу кожному учневі, тим більше, кожен з дітей потребує індивідуального підходу, адже у кожного свої прогалини у навчанні. То ж, як дистанційно підготувати учнів до ЗНО?
(більше…)Zoom – платформа, що передбачає безкоштовну ліцензію Zoom Meeting з розширеними можливостями, яка включає відео зустрічі до 100 учасників, приватні та групові чати, онлайн-підтримку тощо.
Розгорнута інструкція по використанню Zoom1
Розгорнута інструкція по використанню Zoom 2
Дистанційне навчання — це індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників навчального процесу у спеціалізованому середовищі, яке функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій. Іншими словами, дистанційне навчання – це навчання на відстані з використанням сучасних технологій. Сьогодні дистанційне навчання впроваджується як в закладах загальної середньої освіти, так і в закладах вищої, професійно-технічної, передвищої, післядипломної освіти.
Нормативно-правова база, що регламентує дистанційне навчання в Україні: