Проєктування інформаційно-навчального середовища НУШ з використанням сучасних ІТ-технологій

Онлайн-тренінг для вчителів Вільхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Леоніда Васильовича Куценка Благовіщенської районної ради Кіровоградської області

(03.12-04.12.2020 р.)

(більше…)

Практичні аспекти створення Е-портфоліо

Онлайн-тренінг для вчителів комунального закладу “Навчально-виховне об’єднання – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31 з гімназійними класами, центр дитячої та юнацької творчості “Сузір’я” Кіровоградської міської ради Кіровоградської області”

(29.10.2020 р.)

(більше…)

Використання цифрових інструментів формувального оцінювання

Онлайн-тренінг для вчителів комунального закладу “Навчально-виховне об’єднання – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31 з гімназійними класами, центр дитячої та юнацької творчості “Сузір’я” Кіровоградської міської ради Кіровоградської області”

(27.10-28.10.2020 р.)

(більше…)

Концепція розвитку STEM-освіти

5 серпня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив Концепцію розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти), реалізація якої передбачена до 2027 року.

(більше…)

Навчальні ресурси та інструменти для підтримки дистанційного та змішаного навчання

Платформи дистанційного навчання

Веб-сервіси для керування навчанням учнів

Персональний сайт (блог) вчителя чи закладу освіти

Інструменти онлайн трансляцій

(більше…)

Увага! Триває громадське обговорення проєкту Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти!

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти.

У ньому передбачається врегулювати реалізацію механізму дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти за 2 напрямками:

 • за дистанційною формою як окремою формою здобуття освіти;
 • використання технологій дистанційного навчання під час організації здобуття освіти за різними формами (денною, вечірньою, заочною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою), педагогічним  патронажем).

Планується спрощення процедур організації дистанційного навчання для закладів освіти і здобувачів освіти, які бажають навчатися дистанційно. У тексті проєкту акта враховано особливості дистанційного навчання під час карантину, а також передбачено умови для реалізації змішаного навчання. Проєктом акта не перебачено положення щодо оплати праці, наповнюваності класів (груп), штатного розпису, оскільки ці питання належать до предмета регулювання інших нормативних актів.

Пропозиції та зауваження до проєкту просимо надсилати до 21 липня 2020 року на е-пошту storchak@mon.gov.ua з темою повідомлення «Громадське обговорення».

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС #SuperUrok2020 з STEAM

УВАГА! Конкурс #SuperUrok2020 з STEAM переноситься на осінь 2020-го!
Реєстрація відкрита до 1.10.2020! А дати подачі відео та документів, оцінювання STEAM-проєктів та визначення переможців буде оголошено після завершення карантину згідно з рішенням КМУ про завершення карантину в шкільних закладах.

(більше…)

Переможці конкурсу “Healthy Schools” отримали гранти на закупівлю STEM-лабораторій

10 червня відбувся фінал всеукраїнської програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», започаткованої Центром «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelēz International Foundation за підтримки Міністерства молоді та спорту України.  Школи-призери отримали гранти на закупівлю STEM-лабораторій.

Мета проекту – популяризація здорового способу життя та виховання корисних звичок серед школярів: від формування денного раціону до активних занять спортом та облаштуванням здорового простору в школах.click on FilmyPorno69.com

130 тисяч учнів, близько 10 тисяч вчителів, 75 тисяч батьків і 136 тисяч жителів громади впродовж року активно впроваджували здорові звички в повсякденне шкільне життя у всіх регіонах України!

(більше…)

Поняття формувального оцінювання та Інтернет-сервіси, що допомагають його здійснювати

Вітаю, колеги!

Відтепер ви можете дізнатися більше про формувальне оцінювання та цифрові інструменти, які можна для цього використовувати, на моєму Youtube-каналі.

До вашої уваги відеолекція “Поняття формувального оцінювання в сучасній школі”, також на каналі створено список відтворення з відеоуроками по розробці інструментів формувального оцінювання з використанням різних Інтернет-сервісів. Увага! Канал оновлюється регулярно, а тому підписуйтеся, аби слідкувати за новими відео!

Краща STEM-публікація – 2020

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» запрошує науковців, науково-педагогічних працівників, аспірантів, студентів та всіх працівників освіти, які підтримують ідеї розвитку STEM-освіти, взяти участь у заході «Краща STEM-публікація – 2020».

(більше…)

Наказ МОН про затвердження типового переліку обладнання для STEM-лабораторій

Увага! Міністерство освіти і науки України видало наказ про затвердження типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій.

Завантажити документ можна за посиланням.

Урок біології для 6-10 класів про COVID-19

Вчителям пропонують провести урок біології для 6-10 класів про COVID-19 та отримати сертифікат від ЮНІСЕФ.

Матеріали для уроків доступні на спеціальній сторінці cайту НУШ. Щоб отримати сертифікат, потрібно заповнити форму зворотного зв’язку. Форма лише для тих педагогів, які вже провели урок та хочуть поділитись враженнями та досвідом.

Уроки розробили ГО “Смарт освіта” та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки.

Як налагодити дистанційне навчання

До вашої уваги посібник “Як налагодити дистанційне навчання – посібник для шкіл”

У ньому розповідається про таке:

 • перехід на дистанційне навчання – з чого почати;
 • як обрати платформи та створити комунікативний простір;
 • як скласти розклад;
 • як налаштувати режим роботи вчителів;
 • як налагодити зворотний зв’язок з учнями;
 • як оцінювати учнів під час карантину;
 • академічна доброчесність та запобігання списуванню в дистанційному навчанні.

Також тут є огляд основних інструментів для організації дистанційного навчання.

Навчайте з дому (рекомендації Google)

Шановні колеги! Тимчасовий центр надання інформації та інструментів для допомоги вчителям у період епідемії коронавірусу (COVID-19) від Google пропонує корисні посилання, інструкції та поради щодо організації дистанційного навчання учнів на період карантину.

Тут ви знайдете відповіді на найпопулярніші запитання:

 • Як навчати дистанційно за допомогою відеозустрічей?
 • Як навчати дистанційно без відеозустрічей?
 • Як зробити уроки доступними для всіх?
 • Як зацікавити учнів під час дистанційного навчання?
 • Як підтримувати зв’язок із іншими викладачами?

Вся інформація за посиланням: https://teachfromhome.google/intl/uk/?fbclid=IwAR1czK6fBimchLK52WSb27aM8cOdqZTtBxXTXepRcImB4lg7Ykc_88w1of4

Розклад трансляцій телеуроків для дистанційного навчання

В умовах карантину вся Україна перейшла на дистанційне навчання, проте далеко не всі школярі можуть повноцінно навчатись – не в будь-якій місцевості є хороший Інтернет-зв’язок, не в усіх дітей та їхніх вчителів є хороші комп’ютери, і саме тому сьогодні ряд телеканалів започаткували трансляцію телеурків з різних предметів та для різних класів. Все дуже просто – учню необхідно увімкнути телевізор у потрібний час та уважно слухати те, що пояснює вчитель. Пропонуємо вашій увазі розклад трансляцій телеурків, які, за умови якісного Інтернету, можна також переглянути в онлайні.

(більше…)

Оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів»

Міністерство освіти і науки розпочало оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів» – оперативну відповідь на світовий виклик, зумовлений поширенням коронавірусу. Ініціатива Міністерства цифрової трансформації України за підтримки Фонду Ріната Ахметова.

В серіалі йтиметься про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber та інші.

Переглянути серіал можна за посиланням.

0 серія))

Дистанційна підготовка учнів до ЗНО

Випускники як ніхто вмотивовані до активного навчання та підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, проте не завжди вчитель може дати необхідну кількість часу кожному учневі, тим більше, кожен з дітей потребує індивідуального підходу, адже у кожного свої прогалини у навчанні. То ж, як дистанційно підготувати учнів до ЗНО?

(більше…)

Zoom – платформа для проведення онлайнових відеоконференцій та вебінарів

Zoom   – платформа, що передбачає безкоштовну ліцензію Zoom Meeting з розширеними можливостями, яка включає відео зустрічі до 100 учасників, приватні та групові чати, онлайн-підтримку тощо.

Розгорнута інструкція по використанню Zoom1

Розгорнута інструкція по використанню Zoom 2

Відеоуроки по Zoom

(більше…)

Дистанційне навчання в школі

Дистанційне навчання — це індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників навчального процесу у спеціалізованому середовищі, яке функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій. Іншими словами, дистанційне навчання – це навчання на відстані з використанням сучасних технологій. Сьогодні дистанційне навчання впроваджується як в закладах загальної середньої освіти, так і в закладах вищої, професійно-технічної, передвищої, післядипломної  освіти.

Нормативно-правова база, що регламентує дистанційне навчання в Україні:

(більше…)
Скрипка Ганна Володимирівна © 2014 Frontier - SkinWP.ru