РАДОУЦЬКА ОКСАНА ВАСИЛІВНА | ОРГАНІЗАЦІЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ

Хмурівські читання - Практичні аспекти організації дистанційного навчанняУчитель іноземної мови 
Заваллівського ліцею-мистецької школи
Гайворонської районної ради Кіровоградської області

ОРГАНІЗАЦІЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ

Все частіше батьки замислюються про недосконалість сучасної системи освіти. Причини невдоволення можуть бути різні: не влаштовує шкільна програма, конкретні учителі, психологічна обстановка, школа знаходиться занадто далеко.  Буває і так, що дитина через проблеми із здоров’ям або внаслідок психологічних особливостей не може відвідувати звичайну школу. Прекрасною альтернативою в такій ситуації може стати школа дистанційного навчання дитини.

Що є дистанційним навчанням в школі?

Це спілкування учителя і учня за допомогою Інтернет технологій. Учень дістає доступ до відео-уроків, методичних матеріалів, можливе он-лайн спілкування з учителем. Після проходження уроку, учень виконує домашнє завдання. За підсумками періоду навчання учень здає атестацію в он-лайн режимі.

Форми дистанційного навчання різноманітні:

 • Чат-заняття – учбове заняття, здійснюване з використанням чат-технологій. Чат-заняття проводяться синхронно, тобто усі учасники мають одночасний доступ до чату. За допомогою чат-кабінетів організовується діяльність дистанційних педагогів і учнів.
 • Веб-заняття – дистанційні уроки, конференції, семінари, ділові ігри, лабораторні роботи, практикуми і інші форми учбового зайняття, що проводиться за допомогою засобів телекомунікації і інших можливостей «Всесвітньої павутини».
 • Телеконференції проводяться, як правило, на основі списків розсилки з використанням електронної пошти. Для учбових телеконференцій характерне досягнення освітніх завдань. Також існують форми дистанційного навчання, при якому учбові матеріали висилаються поштою.

Переваги дистанційної освіти дітей:

 • Перша і очевидна перевага – батьки самі встановлюють режим дня своєї дитини. Більше не треба піднімати сонне чадо в 7 ранку щодня. Вони займаються в комфортному для себе режимі і стільки, скільки потрібно їх дитині для засвоєння матеріалу.
 • Батьки мають можливість контролювати коло спілкування дитини. У школі діти нерідко піддаються психологічному тиску учителів і однолітків. Це травмує дитину і знижує його здібності до навчання.
 • На засвоєння матеріалу витрачається менше часу, ніж в школі. Адже дитині забезпечений індивідуальний підхід.
 • Свобода пересування. Дитина має можливість навчатися збудь-якої точки світу. Головне, щоб був комп’ютер і Інтернет.
 • Батьки самі вибирають факультативне зайняття для дитини. Замість фізкультури в школі є можливість відвідувати басейн або займатися танцями.
 • Відпадає необхідність в репетиторах. Школярі старшого віку можуть самостійно підтягнути свої знання.

Недоліки дистанційної освіти:

Безумовно, в дистанційній формі навчання є і недоліки:

 • Дистанційна освіта вимагає максимальної участі батьків. Якщо батьки працюють повний робочий день увесь тиждень, у них просто не буде можливості контролювати навчання і допомагати дитині в освоєнні нових знань.
 • Відсутній авторитет учителя. Є багато прикладів, коли учителі вкладають душу, передають дітям свою любов до предмета. Ми пам’ятаємо таких учителів, і ці спогади проносимо крізь усе життя.
 • Матеріальний аспект. У деяких куточках нашої країни доступ до Інтернету є не у усіх, а комп’ютер – це розкіш, а не засіб навчання.
 • Діти на дистанційному навчанні позбавлені спілкування з однолітками. Але цю проблему легко розв’язати частими прогулянками, відвідуванням гуртків і секцій.
 • До недоліків можна віднести ще і час, який дитина проводить за комп’ютером.

Отже, сучасні комп’ютерні телекомунікації здатні забезпечити передачу знань та доступ до різноманітної навчальної інформації нарівні, а іноді і набагато ефективніше, ніж традиційні засоби навчання.

 

 

Comments

 1. Оксано Василівно!Дякую за статтю, цікаво.Ви завжди йдете в ногу з часом, впроваджуєте щось нове. Ваш результат – міцні знання німецької мови в учнів. Я – прихильниця Вашого таланту!

Залишити відповідь