БУНКЕВИЧ ОЛЕНА ВАДИМІВНА | ВИКОРИСТАННЯ ТРЕНАЖЕРА ПРАНГЛІМІНЕ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ОБЧИСЛЮВАТИ УСНО

Учитель математики
філії «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»
опорного навчального закладу
«Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т. Г. Шевченка”
Знам’янської районної ради
Кіровоградської області

ВИКОРИСТАННЯ ТРЕНАЖЕРА ПРАНГЛІМІНЕ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ОБЧИСЛЮВАТИ УСНО

У статті висвітлюються можливості використання онлайнового математичного тренажера Прангліміне для формування вмінь учнів обчислювати усно.

Усні обчислення – математичні обчислення, що виконуються людиною без застосування допоміжних приладів, таких як калькулятор, комп’ютер, ручка і папір тощо.

Формування культури усних, письмових, інструментальних обчислень є одним із завдань шкільного курсу математики.

Під час виконання усних обчислень учні вдосконалюють прийоми письмових обчислень, засвоюють питання теорії арифметичних дій, тренують увагу, спостережливість, пам’ять.Практика показує, що більшість учнів різних вікових категорій із цікавістю та задоволенням використовують усні обчислення під час вивчення різних шкільних предметів, та з молодших класів розуміють необхідність вміти обчислювати усно. Процес формування вмінь обчислювати усно є довготривалим, потребує тренувань та навчальних матеріалів.

Міксіке  – освітнє онлайн середовище надає можливість вчителям, учням і батькам створювати та використовувати  власні  навчальні матеріали, використовувати колекцію навчальних  матеріалів, яку спільними зусиллями створили учасники проекту, дозволяє організовувати та проводити навчальні змагання серед учнів школи,  між учнями різних шкіл області або країни, а також між школами різних країн Європи. Прангліміне – онлайновий математичний тренажер в освітньому середовищі Міксіке, платформа для проведення тренувань і змагань з усного рахунку для всіх зареєстрованих користувачів незалежно від віку. Успіхи учасників, їх перші кроки та досягнення активно висвітлюються та обговорюються у тематичнійFacebook-групі «Міксіке в Україні». Ця група   створена для шкільних координаторів проекту, вчителів, батьків та інших осіб, які цікавляться проектом, також дописи в групі будуть цікавими потенційним учасникам проекту.

У 2016-2017 у нашій сформовано осередок Прангліміне у складі 17 чоловік, 15 учнів та двоє дорослих, йде робота по залученню інших учасників. Команда школи у складі 14 учасників брала участь у командній першості України з усного рахунку Прангліміне-2017. Мета змагань полягала у популяризації ідей проекту та залученні широкого кола учасників до використання тренажера Прангліміне, підтримка змагального настрою у тренувальний період.

Більш докладно про Міксіке на сайті http://http://miksike.net.ua/.
Використані джерела

  1. Проект Міксіке – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://miksike.net.ua

Comments

  1. Уміння рахувати в умі залишаєть корисною навичкою для сучасної людини. Сприяє поглибленню і концентрації уваги учнів. Розвиває усний рахунок. Стаття актуальна та цікава. Дякую автору.

  2. Дуже цікава та актуальна стаття. Усним рахунком діти захоплюються. У наш час це потрібно. Дякую за цікаву та змістовну статтю, Олено Вадимівно. Гарних Вам результатів у Вашій нелегкій праці.

Залишити відповідь