ЛЮТИНСЬКА МАРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА | ВИКОРИСТАННЯ CLASS DOJO В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ

Лютинська Марина Олександрівна
загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Солгутове Гайворонського району Кіровоградської області
вчитель інформатики

Анотація. У статті розкрито особливості використання інструменту для оцінки роботи класу в режимі реального часу ClassDojo та методику його застосування.  

ВИКОРИСТАННЯ CLASS DOJO В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ

Швидко розвивається світ інформаційних технологій, а разом із ним зростають вимоги суспільства до організації та якості навчально-виховного процесу, з’являються нові можливості для всебічного розвитку учнів ХХІ століття, швидкими темпами розвиваються нові, більш ефективні інформаційно-комунікаційні технології, зокрема хмаро орієнтовані навчальні середовища, які сприяють наданню актуальних знань дітям.

Вже не дивина для пересічного учня персональний комп’ютер, ноутбук, планшет, чи смартфон, який є у більшості дітей. Про потребу в активному та ефективному використанні цих пристроїв у навчально-виховному процесі говорить весь світ. Так, у 2013 році престижну премію Пірсона за використання новітніх технологій під час уроків отримав Гаррет Ріттер – керівник відділу мистецтва в англійській школі Уїллоу, який сказав що: "Смартфон, який сьогодні є практично в більшості школярів, має неймовірний освітній ресурс. Але школи часто забороняють його використовувати. і в цьому криється абсолютне безумство".

Віртуальні технології та мобільні платформи дозволяють сучасному вчителю подивитися на навчання з нової точки зору і в нових формах. В нагоді учителю стане Сlass Dojo – це зручний і простий інструмент для оцінки роботи класу в режимі реального часу. Class Dojo був розроблений в 2011 році учителем з Великобританії Семом Чодхарі і Лайамом Доном, розробником MMO-ігор. З допомогою даного сервісу учитель  може швидко і просто оцінювати класну і домашню роботу, і навіть виставити відмітку про поведінку на уроці. Зручний, яскравий, українізований інтерфейс, симпатичні аватари, цікаві для сприймання дітьми, можливість роботи, як із стаціонарного комп’ютера так із планшета, чи смартфона. Сlass Dojo використовую як на уроках інформатики, так і під час гурткової роботи, тому що він дає можливість не просто оцінити діяльність дітей, а й побачити рейтинг кожного учасника в цікавій ігровій формі.

Щоб долучитись до роботи в  Сlass Dojo слід пройти реєстрацію на сайті, попередньо авторизувавшись та обравши роль учителя, учня, батьків, чи адміністрації. Якщо вашого навчального закладу в переліку немає, то його слід зареєструвати і для нього буде виділений простір. В даному застосунку на правах учителя можна  створювати бейджі, розробляти завдання, відображати рейтинг кожного учня в процесі роботи усьому класу, в якості учня ви зможете отримати персональний код для доступу до свого профілю, де ви зможете змінити аватар та зробити власні налаштування, батькам надається доступ для перегляду успішності своїх дітей.

Налаштування класу учителем проходить в чотири етапи: створення класної кімнати з назвою, додавання учнів, настройка заохочувальних бейджів, відправка кодів учням. Аватари кожному учню присвоюються випадковим чином, потім кожен учень може вибрати собі аватар до вподоби. У вікно додавання учнів можна сміливо копіювати вже готовий список класу – система його сприйме автоматично. Можна створювати необмежену кількість класів.

Отже, якщо Вам потрібний сервіс, який надасть швидкий відгук учням про їхню роботу в класі і мотивуватиме їх до ефективної навчальної діяльність вам слід звернутись до Class Dojo

Список використаних джерел

  1. Білоусова Л. І.Інтернет – ресурси для освіти. –. К.:Шкільний світ, 2014.
  2. Вовканівська Н.В., Лапінський В.О. Спілкування в мережі Інтернет. – К.:Шкільний світ, 2010.
  3. Левченко О. М., Завадський І. О.,Прокопенко Н. С. Основи Інтернету– К.:Вид. група BHV, 2009.
  4. Литвинова С. Г. Методика проектування та використання хмаро орієнтованого навчального середовища загальноосвітнього навчального закладу : методичні рекомендації– Київ. : Компринт, 2015.
  5. Сокол І. М. Технологія Веб 2.0. Сайти, блоги, фото сервіси, карти знань. . – К.:Шкільний світ, 2014.