ОЛІЙНИК ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА | ВИКОРИСТАННЯ ІТ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ МАТЕМАТИКИ

Олійник Ольга Миколаївна
Устинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Устинівської районної державної адміністрації Кіровоградської області
вчитель математики та фізики

Анотація. Описано доцільність впровадження програм динамічної математики, якими має володіти сучасний учитель математики. Зазначено про  вміння вчителя використовувати програми Gran, GeoGebra, «Математический конструктор» та ін.

ВИКОРИСТАННЯ ІТ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ МАТЕМАТИКИ

Сучасні технології навчання дозволяють всім бажаючим школярам використовувати інформаційні ресурси як універсальний інструмент у вивченні математики. Як свідчить власний досвід навчання предметів фізико-математичного циклів, вміння у молоді контролювати себе у власних пошуках, навички самоконтролю або побудови тестових задач (або контрприкладів) не встигають напрацюватися у загальноосвітніх навчальних закладах не тільки при розв’язуванні задач на папері, а і з залученням ІТ.[1, 16]. Використання електронних ресурсів з математики покращує засвоєння матеріалу, активізує пізнавальну діяльність школярів.

На мою думку, електронний курс повинен бути цікавим для учнів, містити у собі різні форми подачі навчального матеріалу, зменшувати залежність від вчителя і дозволяв вчитися у будь-який зручний час і в будь-якому місці, де є доступ до мережі Інтернет.

У кожного вчителя є свої улюблені технологічні інструменти, які він використовує у своїй роботі, і які дозволяють йому привернути увагу учнів під час цікавих, захоплюючих шкільних занять. Є ряд освітніх інструментів, які допомогають зробити уроки захоплюючими, веселими і цікавими, а головне, більш ефективними – це Khan Academy (прекрасна колекція матеріалів з математики, природничих наук, всілякі вікторини, щоб доповнити свої навчальні матеріали). MangaHigh пропонує вчителям величезну кількість освітніх ресурсів на базі ігрового навчання з математики. Найпоширенішими програмами динамічної математики є програми Gran (Gran1, Gran2d, Gran3d),  GeoGebra, «Математический конструктор» та ін. [2, 21]. Їх залучення у навчальний процес базується не лише на внутрішній мотивації вчителя використовувати такий продукт на уроках математики, а й на вмінні обрати найраціональніший з наявних і використати саме ті інструменти, які потрібно, замістьзалучення зайвих. Знайомство й уміння працювати з ними є необхідною складовою підготовки сучасного вчителя математики.

 

Список використаних джерел

  1. Семеніхіна О.В., Юрченко А.О. Формування інформатичної компетентності вчителя математики і фізики на основі використання спеціалізованого програмного забезпечення / Олена Семеніхіна, Артем Юрченко // Наукові записки. – Випуск 8. – Серія: Проблеми методики фізико-математичної і технологічної освіти. Частина 3. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2015. – С. 52-57.
  2. Застосування комп’ютера при вивченні математики: [навчальний посібник] /Семеніхіна О.В., Друшляк М.Г. – Суми, 2014. – 179 с. (електронний ресурс)