БОНДАР ІРИНА ЮРІЇВНА | НАВЧАЛЬНИЙ ПРАКТИКУМ З ГЕОМЕТРІЇ У ПЗ GEOGEBRA

Бондар Ірина Юріївна
Маловисківська гімназія Маловисківської міської ради Кіровоградської області
Вчитель математики та інформатики

Стаття містить опис досвіду роботи використання ПЗ GeoGebra для виконання практичних завдань на уроках геометрії.

НАВЧАЛЬНИЙ ПРАКТИКУМ З ГЕОМЕТРІЇ У ПЗ GEOGEBRA

ПЗ GeoGebra є одним із найдосконалішим інструментарієм сучасного вчителя для якісного і ефективного проведення уроку геометрії. Адже можливості даної програми дозволяють використовувати під час навчального процесу динамічну наочність, що є потужним мотиватором до навчальної діяльності учнів. Також даний програмний продукт є безкоштовним, встановлюється на ПК, планшети та смартфони.

Завдання вчителя – правильно використати GeoGebra для досягнення навчальної мети уроку. Особисто я використовую дану програму для створення практичних завдань з геометрії під назвою “Навчальний практикум з геометрії”. На моєму сайті https://sites.google.com/site/mvmatem/prakticni є банк завдань, кожне з яких містить інструкцію для виконання. Виконуючи дані команди учні розв’язують певне завдання, або проводять дослідження, змінюючи положення точки, прямої або інших об’єктів і самі роблять висновки. Такі завдання можна використовувати на різних етапах уроку, як самостійну форму роботи або як домашнє індивідуальне завдання для учнів, які бажають знати більше.

НАВЧАЛЬНИЙ ПРАКТИКУМ З ГЕОМЕТРІЇ

Вважаю, що доцільним є використання GeoGebra при виконанні задач на побудову як додаткове домашнє завдання. Метою даної роботи є самостійне опанування учнями алгоритму побудови шуканої фігури. Крім того, кожне завдання виконується швидко і має презентабельний вигляд.

Розглянемо наступну задачу: “Побудувати трикутник за трьома сторонами”. Метою даного завдання є самостійне вивчення побудови трикутника за трьома сторонами.

Хід виконання:

  1. Учні завантажують потрібний файл (див. рис.1)
  2. Виконують інструкцію.

НАВЧАЛЬНИЙ ПРАКТИКУМ З ГЕОМЕТРІЇ У ПЗ GEOGEBRA

  1. Оформлюють звіт у текстовому документі, до якого додають екранну копію та висновки-відповіді на питання. Даний звіт надсилають вчителеві електронною адресою, або роздруковують і аркуш прикріплюють у зошит

Також можна запропонувати виконати задачу, де учень повинен самостійно скласти алгоритм побудови.

Створення практичних завдань з геометрії у ПЗ Geogebra – це один із багатьох напрямків використання програмного продукту для досягнення навчальної мети уроку. Великий асортимент готових динамічних моделей можна безкоштовно завантажити на офіційному сайті Geogebra у розділі “Матеріали”  https://www.geogebra.org/ .

З власного досвіду можу сказати, що така форма роботи подобається учням. Є такі діти які стали “шанувальниками” даної програми і інтерес до навчання змінився у позитивному напрямку.

Comments

  1. Ірино Юріївно, ваш матеріал дуже цікавий. Використання ПЗ Geogebra дозволяє наочно представити учням певні типи задач та шляхи їх розв'язання. Крім того є і он-лайн підтримка даного ПЗ, де багато готових завдань. Ваш сайт дуже цікавий. Дякую Вам.  

  2. Дуже цікавий матеріал, шановна Ірино Юріївно. ПЗ GeoGebra допоможе продемонструвати учням побудову будь-якої геометричної фігури та надає можливість самостійно скласти алгоритм побудови. Обов'язково використаю у своїй роботі.

    Успіхів Вам та творчого натхнення.

Comments are closed