ВИКОРИСТАННЯ ОН-ЛАЙНОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ У РОБОТІ ВЧИТЕЛЯ-СЛОВЕСНИКА

BratkoВИКОРИСТАННЯ ОН-ЛАЙНОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ У РОБОТІ ВЧИТЕЛЯ-СЛОВЕСНИКА

Братко Катерина

У цій статті висвітлено питання практичної доцільності застосування в сучасній освіті соціальних он-лайнових сервісів, зокрема поля філологічних дисциплін. Також наведено конкретні приклади та короткий термінологічний коментар до теми, частково обґрунтовані психологічні аспекти введення в навчально-виховний процес такого інструментарію, як Padlet та Sway .

 

На сучасному етапі розвитку викладання української мови та літератури значного поширення  набули соціальні сервіси Веб 2.0, зокрема блоги, інструменти Google, Microsoft та ін. Їхнє поширення пояснюється тим, що цей інструментарій абсолютно доступний і в своїй більшості є безкоштовним для користувачів. Використання цих інноваційних продуктів стало трендом освітнього середовища. Причина – можливість зробити навчальні заняття більш ефективними та привабливими як для учнів, так і для вчителів.

Про історію інтерактивних он-лайн дошок або стін відомо ще із 2006 – 2007 рр. Їх існує кілька різновидів, але принцип той же. Зокрема, сервіс Padlet. Це дошка, на якій можна поєднувати текст, зображення, відео, аудіо в інтерактивному форматі (techcrunch.com). Надзвичайно зручна платформа для створення комплексів уроків. Цілісних проектів, короткотривалих і довготривалих, з різною кількістю учасників (Проект «Квест Західною Україною». Мобільність і зручність Padlet доведена віковою історією, адже вище згаданий сервіс є прототипом звичайної стіни з оголошеннями, листівками, на якій кожен бажаючий може лишити свій автограф, запис, коментар. Для учнівської самооцінки дуже важливо бути почутими і соціально значимими у своєму освітньому просторі. Тому он-лайн думки, процеси створення чогось, спільна робота чи якісь операції – абсолютно необхідна річ.

Всім відомий додаток PowerPoint уже багато років популярний серед освітян, як людей, яким постійно необхідно створювати презентації, і є неофіційним стандартом їх створення. Тим не менше, в Microsoft вирішили, що їх пакет Office недостатньо повний і створили Sway. Вона дозволяє створювати творчі веб-базовані інтерактивні презентації на смартфонах чи у веб-браузерах. В Microsoft підкреслюють, що такі презентації мають чудовий вигляд на будь-якому екрані і поділитися ними можна за допомогою посилання. З практичного боку ці презентації яскравіші і динамічніші, а тому більш сприйнятливі для учнів. Програму ставлять в один ряд із такими титанами, як Word, Excel, PowerPoint і OneNote. Можливо, з часом Sway навіть витіснить PowerPoint, завдяки своїй мобільності та доступності на найрізноманітніших пристроях.  Microsoft позиціонує проект не як конкурентний для PowerPoint, а як доповнення до нього. Sway орієнтований для людей, які працюють та презентують себе, свою роботу в Інтернеті.

 

Бібліографія:

  1. http://ain.ua/  (Microsoft запустила Office Sway, онлайнового конкурента PowerPoint и Prezi).
  2. http://windowstips.ru/ (Office Sway: обзор нового веб-проекта для создания эффектных презентаций от Microsoft).
  3. http://lifehacker.ru/ (Padlet: цифровая стена с вашими документами и мультимедийными файлами).

Comments

  1. Цілком згодна з Вами, Катерино Олександрівно: використання електронних ресурсів – це тренд сучасного навчання. От якби ще матеріально-технічне забезпечення посилювати та оновлювати)). Дякую за статтю.

  2. Дякую за статтю! Для себе ще раз переконалась у необхідності саморозвитку. Справді, використання сервісу Padlet, як і багатьох інших, на сьогоднішній день є необхідністю. Розширення поля сервісів для створення та використання презентацій особисто для мене ще є новим. Отже, є перспектива для росту. Дякую за корисну інформацію.

Залишити відповідь