ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЕКТ “Я-ВЧИТЕЛЬ”

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЕКТ "Я-ВЧИТЕЛЬ"ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЕКТ "Я-ВЧИТЕЛЬ"

Сергій Буртовий

В тезах висвітлено питання щодо організації роботи регіональної віртуальної педагогічної спільноти вчителів Кіровоградської області "Я-Вчитель":

 • інформація про проект "Я-Вчитель";
 • мета та концепція спільноти«Я-Вчитель»;
 • функціональне призначення спільноти «Я-Вчитель»;
 • сучасні онлайнові інструменти ефективної спільної взаємодії.

З метою більш ефективного налагодження інтернет-комунікації  освітян нашого регіону, Кіровоградським обласним інститутом післядипломної педагогічної  освіти імені Василя Сухомлинського  було організовано роботу регіональної віртуальної педагогічної спільноти вчителів Кіровоградської області «Я-Вчитель».

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЕКТ "Я-ВЧИТЕЛЬ"

Педагогічне мережеве співтовариство «Я-Вчитель» дає можливість вчителю самостійно створювати свої цифрові навчальні об'єкти, обговорювати свою педагогічну діяльність з іншими учасниками мережевого товариства, спільно використовувати цифрові об'єкти опубліковані в спільноті та розмежовувати доступ до них, перебуваючи в будь-якій точці Земної кулі де є підключення до мережі Інтернет. Фактично знімаються усі географічні кордони для співробітництва  утворюючи величезну віртуальну педагогічну спільноту.

Педагогічне мережеве співтовариство

Але спільнота буде корисна і цікава для своїх користувачів лише в тому випадку, коли її ресурси буде використовувати велика кількість вже зареєстрованих користувачів. Ідеальна модель педагогічної віртуальної спільноти – це коли на ресурсі зареєстровані абсолютно всі вчителі регіону і кожен з них має можливість спілкування один з одним.   

Портал спільноти «Я-Вчитель» розташований за наступною Інтернет-адресою – vchitel.kr.ua
Портал спільноти «Я-Вчитель»

Мета та концепція спільноти«Я-Вчитель»:

 • формування єдиного інформаційно-комунікаційного простору нашого регіону;
 • спрощення публікації свого контенту у мережі Інтернет для вчителів які не мають своїх авторських блогів (сайтів);
 • формування єдиного файлового-архіву спільноти;
 • підтримка ефективної інтернет-комунікації серед освітян регіону.

Мета та концепція спільноти«Я-Вчитель»:  

Функціональне призначення спільноти «Я-Вчитель»

Учительське мережеве об'єднання створене, в першу чергу,  для підтримки спілкування освітян нашого регіону та їх спільної діяльності за допомогою зручних онлайнових інструментів спільноти що дозволяють публікувати контент за допомогою вбудованого візуального редактора.  Таким чином, функціонал спільноти об’єднає віртуально не тільки комп’ютери, документи та інші різні файли, але й, і це найголовніше, всіх вчителів нашого регіону.

 Функціональне призначення спільноти «Я-Вчитель»

Мережеві педагогічні спільноти: сучасні онлайнові інструменти ефективної спільної взаємодії

Після нескладної реєстрації на порталі вчитель отримує доступ до функціональних онлайнових інструментів необхідних для публікації свого авторського контенту на ресурсах спільноти та перегляду, обговорення й подальшого використання опублікованого контенту іншими учасниками педагогічної спільноти.

 сучасні онлайнові інструменти ефективної спільної взаємодії

Спільнота не переобтяжена зайвим, непотрібним функціоналом який може заплутати недосвідченого користувача мережі Інтернет та необхідністю використання інших додаткових сервісів Web 2.0 на яких передбачена обов’язкова реєстрація та постійна авторизації (логін+пароль, логін+пароль…).

 

Для використання інструментів спільноти достатню лише однієї реєстрації на порталі, і буквально через дві-три хвилини вчитель отримує у своє використання потужний онлайновий інструмент який дозволяє йому публікувати інформаційні (аудіо, відео і текстові) матеріали у свій блог (до речі блог створюється автоматично під час першої публікації ), створити фотоальбом з своїх графічних файлів, завантажувати  окремо документи створені у текстовому редакторі Microsoft Word, редакторі презентацій Microsoft Power Point, а також архіви документів у таких форматах як ZIP та RAR.

 

Сьогодні, дослідники та фахівці сучасних Інтернет-технологій беззаперечно погоджуються що це – саме ті зміні які вже сьогодні йдуть на заміну існуючим технологіям Web 2.0 (інтернет-сервісам другого покоління Інтернету). Технологія майбутнього – це технологія Web 3.0 – технологія експертних мереж. Регіональна педагогічна спільнота вчителів Кіровоградської області «Я-Вчитель» – реалізована саме на цих  сучасних технологія третього покоління Інтернет-сервісів Web 3.0.

 

Функціонал спільноти постійно вдосконалюється і поповнюється як і кількість нових користувачів спільноти.  Саме такий напрям колективної роботи дозволить створити найбільш оптимальні умови для більш ефективного формування ІКТ-компетентності освітян Кіровоградського  регіону, ефективному впровадженню та успішній подальшій реалізації елементів дистанційної освіти, забезпечить професійну мобільність сучасного педагога.

 

Спільнота «Я-Вчитель» – створено вчителями для вчителів. Приєднуйтесь!

 

Comments

 1. Шановний Сергію Вікторовичу!

  Рада, що Ваш проект: спільнота "Я – Вчитель" набув  широкого застосування. Сьогодні це майданчик для обговорення актуальних освітніх питань, порад, проектів тощо. Обмін матеріалами між вчителями області. Такий майданчик є вкрай необхідним для педагогічних працівників нашої області. Маю надію, що дана спільнота й надалі працювати в такому режимі. Спасибі.

 2. Дякую за  надану можливість в спільноті "Я-вчитель" спілкуватися з творчими колегами, дізнаватися останні новини, ділитися власним досвідом. Успіхів Вам!

 3. Людське спілкування-це велика розкіш.Дана спільнота роширює можливості вчителю,викладачу спілкуватися зі своїми однодумцями,колегами.Впевнена,що хтось в такий спосіб знайде для себе наставника,координатора.Спільнота дає можливість не тільки долучитись до певної інформації,а й подати свої напрацювання на розгляд .Отож,маємо суперову можливість постійно перебувати у стані творчого спілкування!

Залишити відповідь