Всеукраїнський науково-педагогічний семінар присвячений Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту

Всеукраїнський науково-педагогічний семінар, присвячений Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту29 – 30 cічня в м. Дніпро відбувся Всеукраїнський науково-педагогічний семінар, присвячений Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту, організований спільними зусиллями Міністерства освіти і науки України, Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума», музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (директор І. Я. Щупак). Серед учасників семінару були працівники КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»: Ю. С. Митрофаненко (ст. викладач кафедри ТІМСО) та Ю. В. Бургаз (методист лабораторії суспільствознавчих дисциплін).

Семінар розпочався церемонією вшанування пам’яті жертв Голокосту, у якій взяли участь Генеральний консул ФРН в Україні Вольфанг Мьосінгер та Барбара Гаффін (громадянка США, представник Благодійної організації), Раїса Євтушенко (представник Міністерства освіти і науки України).

Програма семінару включала в себе широке коло питань. Дискутувалися проблеми вивчення та викладання геноцидів в школах України, обговорювалися нові програми з історії та вимоги викладання до них, презентувалися нові видання наукової та художньої літератури.

Ю. С. Митрофаненко виступив із доповіддю на тему «Трагедія в Терновій Балці 1943 р. (Геноцид ромів на Кіровоградщині в умовах нацистської окупації 1941 – 1944 рр.»), а також був модератором блоку семінару «Презентація нової літератури». Серед інших видань роман «Іду на мир» презентувала письменниця із Кропивницького Ольга Кирилюк.